Lineal

Blog

Ako sa starať o pleť v zime

Ako sa starať o pokožku v zime, nezabúdajte na ňu!

Klimatické podmienky, ktoré prináša zima ovplyvňujú stav pokožky. Znižujú produkciu kožného mazu a vplyvom toho dochádza k odpareniu vody z povrchu pokožky. Zima oslabuje hydrolipidovú vrstvu a zhoršuje funkciu ochrannej bariéry. Preto v súlade s ročným obdobím zmeňte krém. Tak ako príroda musíme aj my postupne upravovať starostlivosť o pokožku pred príchodom zimného obdobia.

Akonáhle klesnú teploty, si môžeme všimnúť, že je pleť viac vysušená, drsnejšia, hrubšia a tiež citlivejšia. To si žiada upraviť našu dennú a nočnú starostlivosť o pokožku. Krémy s ľahkou textúrou môžu byť príjemnejšie, ale v tejto časti roka nedokážu pokožke dodať čo potrebuje. Preto ich odložte na teplejšie obdobie a miesto nich svoj toaletný stolík vybavte prípravkami s bohatšou textúrou.  Pleť v zime čistite a doprajte jej generálku.

V zime by ste nemali zabúdať hlavne na hydratáciu. Stále totižto a žiaľ pretrváva informácia, že v zime sa nemajú používať hydratačné krémy, pretože by voda zmrzla. Hydratácia pokožky, ale neprebieha zvonku. Voda ma príliš veľkú molekulu a nie je možné ju dostať týmto smerom do hlbších vrstiev pokožky. Pokiaľ krém určité množstvo vody obsahuje, tá sa behom malej chvíľky z povrchu pokožky odparí a na povrchu ostáva len lipidová zložka. Zásobárňou vody pre povrch je škára, preto je dôležité dodržovať pitný režim.

Chráňte si ruky a pery

Pery sú neustále vystavené vonkajším vplyvom. Koža v tejto oblasti je veľmi tenká a jemná, neobsahuje mazové žľazy takže nie je pokrytá lipidovou zložkou, aby ju chránila. Preto by pery mali v zime dostať extra starostlivosť.

Hýčkajte svoje pery prípravkom SYNCHRO, ktorý zabezpečí hydratáciu. Tak zároveň aj regeneráciu pokožky. Uvidíte, že sa Vám táto starostlivosť vráti!

Ak existuje nejaká časť tela, ktorá si v tomto zaslúži pozornosť sú ruky. V podmienkach kde sa menia teploty, mraz sa strieda s veternými dňami, pokožka rúk extrémne trpí.

Či už si tieto partie chránite rukavicami alebo nie, neznamená to, že by vonkajšie vplyvy na ruky nepôsobili. Využite možnosti masáži rúk /aj u nás/ a parafínové výživné zábaly.  

Opaľovacie prípravky používajte aj v zime!

Viete že 80% UVA a UVB žiarenia preniká aj cez mraky a v zime cez šedivé dni?

 Na bežný pobyt vonku či behanie po meste stačí denný krém s pridaným ochranným faktorom. Pokiaľ sa však chystáte na hory, doporučujeme pribaliť opaľovacie krémy s vyšším UV faktorom. Zabránite tak prípadnému spáleniu pokožky a u citlivej pleti zabezpečíte ochranu pred nepríjemnými pigmentovými škvrnami. Veľmi príjemná a ľahko vstrebateľná je slnečná rada MELANO /dostupná u nás na recepcii/. Dokonale chráni pokožku, je špeciálne vyvinutá na citlivú pleť na slnko a nezanecháva mastnotu.

Dokonalým pomocníkom proti zmieneným negatívnym vplyvom je krém SYMBIOSE, ktorý vďaka polomastnej konzistencii vytvorí na pokožke ľahučký film zabraňujúci nadmerným stratám vody. Krém je bohatý na aminokyseliny, stopové prvky a vitamíny B,C,E,H - účinne pleť zvlhčuje a vyživuje, zároveň chráni pokožku pre vonkajšími vplyvmi. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty.

My u nás v centre osobne milujeme krém SYNCHRO, ktorý je hutný, vysoko výživný a regeneračný krém. Kráľ krémov a mnoho našich klientiek tento krém milujú. My na neho nedáme dopustiť.