Lineal

Blog

Na čo si dávať pozor pri slnení

Takmer všetky milujeme leto a slnko...Tie chvíle kedy radi trávime čas vonku s blízkymi a pritom relaxujeme a tešíme sa z krásnych dní. Slnečné lúče nám popritom hladkajú tvár a príjemne prenikajú do pokožky. Pokožka je krásne opálená, hladká a krásna. Opálenie akoby všetky nerovnosti a nedokonalosti tela dokonale prekrylo. Krivky sú akési štíhlejšie a celulitídu takmer vôbec nevidno. Zrazu naša tvár a telo omladne a my sa cítime sebavedome a skvele. ÁNO aj toto patrí k jedným z niektorých výhod leta a časom stráveným pobytom na slnku. Avšak má to aj svoju obrátenú stránku. Tá nám svoju tvár ukáže na jeseň, keď pokožka vybledne a my si všimneme aká je pokožka zrazu bez „života“, vysušená a akási unavená. Akoby priam prahla po vlahe. A ešte k tomu tie nepekné hnedé fľaky, ktoré sa objavili v dôsledku častého opáľovania. 

Pigmentové škvrny (nepekné hnedé švrny – hyperpigmentácia) a dehydrovaná pleť sú nepríjemnou chybičkou krásy a patria ku najčastejším kozmetickým problémom spôsobeným nadmerným slnením. Pigmentové škvrny však môžu spôsobovať aj iné faktory ako napríklad užívanie hormonálnej koncepcie, tehotenstvo, starnutie pokožky, solárium alebo aj dokonca používanie parfumovanej kozmetiky v kombinácii so slnečným žiarením. 

Ako hyperpigmentácii a dehydratácii predchádzať?
Ideálne je ak si pokožku vopred chránite a vyhýbate sa pobytu na ostrom slnku na pravé poludnie používate opaľovací krém s ochranným fa. 30 a viac a plus používate make - up s UV filtrom. Doporučujeme vyvarovanie sa agresívnej kozmetike, ktorá je parfumovaná a neslniť sa keď užívate antibiotiká. Určite používajte milé dámy v období leta dostatočné hydratačné krémy a nezabúdajte na pitný režim!!! Popritom si doprajte veľa betakaroténu, zinku a vitamínu E.

A spôsoby ako sa zbaviť pigmentových škvŕn a dehydrovanej pokožky? 
Ak by sa len predsa pigmentové škvrny na pleti po lete ukázali existuje niekoľko účinných spôsobov, ktoré napomôžu k jej eliminácii alebo k prípadnému úplnemu odstráneniu. Pri ľahších formách hyperpigmentácie sa odporúča buď kvalitné kozmetické ošetrenie s bieliacimi prípravkami alebo chemický peeling kyselinami (glykolovou, mandľovou..). Pri týchto typoch ošetrení upozorňujeme, že ak sa rozhodnete pre kozmetické ošetrenie s bieliacimi prípravkami je nutné používať aj produkty na domáce použitie, pri peelingu je nutné počítať s niekoľkými sedeniami, kým hyperpigmentácia nezmizne. Dokonalé odstránenie pigmentových škvŕn sa dá docieliť aj pomocou IPL alebo intenzívnym pulzným svetlom alebo laserom. V najľahších prípadoch sa odporúča použitie bieliaceho krému, ktorého účinok sa dostaví až po niekoľkých týždňoch či mesiacoch používania. Ak sa rozhodnete pre akýkoľvek druh bielenia kože, majte na pamäti, že počas letných mesiacov by mala pleť oddychovať a s procedúrami je potrebné počkať do jesene. Preto radšej zvoľte módu veľkých klobúkov a šiltov a snažte sa predchádzať vzniku pigmentových fľakov dôslednou ochranou pred nadmerným slnením. Dehydrovanej pleti vrátite vlahu a šťavu pomocou kvalitných krémov, ktoré denne používate. Na noc si aplikujte výživný krém a aspoň raz do týždňa hydratačnú masku. Aspoň raz mesačne si doprajte výživnú revitalizačnú kúru, ktorá pokožku osvieži a vráti jej čaro :) .

Ešte pred tým nezabudnite skonzultovať Vaše priania s kozmetičkou, možno Vám pred ošetrením doporučí mikrodermabrázivné ošetrenie, ktoré pokožku po lete zjemní , odstráni zrohovatelú pokožku a dovolí vitamínom z nasledujúcej kúry, aby prenikli hlbšie do pokožky. Účinky budú o to výraznejšie a viditelnejšie.

Milé dámy ak Vás trápi dehydrovaná a unavená pokožka alebo hyperpigmentácia a chcete s tým niečo urobiť neváhajte a kontaktujte nás. Všetky spôsoby ošetrenia nájdete u nás.