Lineal

Blog

V MENE KYSELINY HYALURÓNOVEJ – KRÁĽOVNEJ KRÁSY! 

1.ČASŤ 
Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa nekompromisne spája s krásou. Skúsenosť s ňou má takmer každá dáma po 30-tke a mladšie o nej určite aspoň počuli. Kyselina hyalurónovú bez okázalosti a predsudkov môžeme považovať za kráľovnú krásy. Vďaka nej je naša pokožka svieža, hladká, jemná a bez vrások. Má naozaj úžasné schopnosti a dokáže priam zázraky už za krátky čas a prijateľnú cenu. Nenadarmo sa jej meno skloňuje takmer všade kde to hýri krémami, všakovakými vodičkami či púdrami, no najčastejšie v dermatológii či kozmetológii. 

TAK ČO TO TÁ KYSELINA HYALURÓNOVÁ VLASTNE JE? 
Kyselina hyalurónová (polysacharid) je telu vlastná látka. Nachádza sa v tele človeka( cca. 15 g). Koža z toho obsahuje asi polovicu, ale jej značné množstvo sa nachádza aj vo vnútro kĺbovom priestore, oku, mozgu, v pľúcach či pupočnej šnúre. 
Z estetického hľadiska jej úlohou je zabezpečiť pokožke hladkosť, potrebnú hydratáciu, udržiavať ju mladú a bez vrások. Prirodzená kyselina hyalurónová má však jednu – a to naozaj jedinú nevýhodu. Postupne už po 25 roku sa stráca. Napr. 40 - ročný človek si dokáže vytvoriť už iba polovicu jej množstva. Táto skutočnosť prinútila vedcov k ďalšiemu skúmaniu. Za posledné desaťročia hľadali rôzne spôsoby ako ju synteticky vytvoriť a "dostať do nášho tela späť".

Do dnešnej doby vzniklo vyše 2000 patentov kyseliny hyalurónovej, avšak najväčšie a najúčinnejšie uplatnenie vytvorila moderná technológia z oblasti nanočastíc a nanomateriálov. Vo veľkom sa využíva hlavne v estetickej dermatológii vo forme výplni, ktoré sa vpravujú do podkožia injekčne. Svoje využitie našla aj v medicíne a farmakológii. Okrem toho, že kyselina hyalurónová dokáže mnoho pri omladzovaní, má aj revitalizačný charakter. Preto sa používa v rôznych kozmetických kúrach či ošetreniach. Z dlhodobého hľadiska stimuluje tvorbu kolagénu a čím skôr sa začne s používaním tejto látky, tým menej jej bude treba vo vyššom veku .