Lineal

SM systém cvičenie

Maderoterapie (Wood Therapy)

Je masážna technika, ktorá vyrovnáva stres a energiu v tele. Pomocou drevených valčekov rôznych tvarov a veľkostí sa masíruje celé telo primeraným tlakom. Jej  hlavným benefitom je estetická a zdravotná časť.  Maderoterapia pomáha spevniť telo, odbúrať tuky, odstrániť celulitídu a rozprúdiť lymfatický systém.

Prečo práve Maderoterapia?

100% prírodná, neinvazívna metóda, bez kontraindikácií

Správne používanie anatomicky navrhnutých drevených nástrojov s použitím primeraného tlaku zosilňuje odbúravanie tukovej a fibróznej celulitídy. Pri laserovej alebo ultrazvukovej redukcii celulitídy alebo liposukcii sa zameriavame iba na problém bez toho, aby sme eliminovali jeho príčinu. Terapia drevom je iná. Maderoterapia stimuluje krvný obeh a odtok lymfy, zrýchľuje metabolizmus, preto jej účinky trvajú dlhšie ako samotná terapia.

Ponúka rýchle a viditeľné výsledky

Terapia drevom poskytuje rýchle a viditeľné výsledky vo formovaní postavy, strate cm a zníženiu celulitídy

Anticelulitidová maderoterapia

Terapia drevom zosilňuje odbúravanie tukov a vláknitej celulitídy. Táto technika využíva opakované pohyby pomocou rôznych drevených nástrojov na manipuláciu s cieľovými oblasťami svalov, tukov a celulitídy a stimuluje lymfodrenážny systém na odstránenie nadytočnej vody, tuku a toxínov z tela. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov je potrebný rad 10 ošetrení.

Ako to funguje?

Cieľom Maderoterapie je eliminovať tuk, ktorý sa hromadí v rôznych častiach tela, ako sú boky, stehná a brucho. Tento typ masáže aktivuje mikrocirkuláciu v ošetrovanej oblasti a eliminuje zadržiavanie vody. Používa sa tiež na tvarovanie a spevnenie zadku. Prax ukázala, že anticelulitídová terapia drevom je oveľa účinnejšia ako tradičná anticelulitídová masáž.

Anticelulitidová maderoterapie

Terapia drevom zosilňuje odbúravanie tukov a vláknitej celulitídy, takže ju je možné prirodzene eliminovať ďalšími toxínmi. Táto technika využíva opakované pohyby pomocou rôznych drevených nástrojov na manipuláciu s cieľovými oblasťami svalov, tukov a celulitídy a stimuluje lymfodrenážny systém na odstránenie zbytočnej vody, tuku a toxínov z tela. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov je potrebný rad 10 ošetrení.

Ako to funguje?

Cieľom Maderoterapie je eliminovať tuk, ktorý sa hromadí v rôznych častiach tela, ako sú boky, stehná a brucho. Tento typ masáže aktivuje mikrocirkuláciu v ošetrovanej oblasti a eliminuje zadržiavanie vody. Používa sa tiež na tvarovanie a spevnenie zadku. Prax ukázala, že anticelulitídová terapia drevom je oveľa účinnejšia ako tradičná anticelulitídová masáž.

Výhody

 • 100% prirodná, neinvazívna
 • aktivuje lymfatický systém
 • znižuje zadržiavanie vody a odstraňuje toxíny z tela
 • urýchľuje metabolizmus
 • rozkladá celulitídu
 • zlepšuje cirkuláciu krvi
 • tónuje a napína pokožku
 • spevňuje stehná a zadok
 • v prípade masáže tváre spevňuje pokožka a odstraňuje dvojitú bradu
 • zlepšuje produkciu elastínu, vitamínu E a kolagénu. Ide o nevyhnutné látky, dôležité pre kvalitu pokožky, ktorá sa v priebehu rokov stráca.

Výsledky

 • odstránenie celulitídy
 • redukcia tukov (chudnutie)
 • spevnenie pokožky a podkožia
 • detoxikácia lymfy
 • odstránenie pocitu ťažkých nôh

Ako často a koľko procedúr treba podstúpiť?

na masáže sa dochádza pravidelne. V závislosti od citlivosti kože a rozsahu celulitídy, je možné masírovať partie obdeň. Výsledky sú viditeľné už po 4. či 5. návštevách maderoterapie, pričom odporúčanou kúrou je 10 návštev v intervale cca 2 x do týždňa. Klientka môže pokračovať ďalšou sériou opakovaní, pokiaľ má 3 stupeň celulitídy, genetickú predispozíciu na tvorenie celulitídy a zadržiavania lymfy v tele cca 1x za 4 až 6 týždňov (na udržanie výsledku

Pre koho je a nie je vhodná?

Na maderoterapii môžu dochádzať ženy aj muži všetkých vekových kategórií majúci za cieľ schudnúť, tvarovať postavu a zatočiť s celulitídou. Pôsobí aj ako prevencia ochorení spojených s obezitou. Maderoterapia nie je výborná iba  na chudnutie, spevnenie a odstránenie celulitídy, ale tiež výborná na prečistenie lymfatického systému (detox).

Lieky na žily nevadia(DETRALEX), nízky tlak ani lieky na vysoký tlak nevadia.

Kontraindikácie:

 • lieky na riedenie krvi – akékoľvek Warfarín a pod.
 • trombóza
 • vážne srdcové ochorenia
 • tehotenstvo a dojčenie (ak sa dojčí už len minimum napr. 1 x denne je možné terapiu absolvovať) 
 • hypertenzia nie je striktnou kontradikciou, ale ošetrenie maderoterapie sa odporúča až po konzultácii s lekárom

Lieky na žily nevadia ( DETRALEX) ani nízky/vysoký tlak, ani lieky na vysoký.

Cenník celotelovej madero terapie v trvaní 50 minút (lýtka, predné a zadné stehná, zadok, boky, brucho, chrbát a ruky):   

1 procedúra:  35,00 €

5 procedúr ( cena za jednu procedúru 32, 00 €):  160,00 €

10 procedúr( cena za jednu procedúru 30,00 €):  300,00 €

Maderoterapia je stále populárnejšia po celom svete a úplne nahradí tradičnú manuálnu terapiu proti celulitíde. Masáž Wood Therapy bola ocenená ako Najlepšia nová prírodná liečba proti celulitíde v roku 2018. Podľa ich štúdií je terapia Wood Therapy približne 8-krát účinnejšia ako ručná masáž proti celulitíde.