Lineal

AMMA masáž v sede

AMMA masáž v sede cez oblečenie. Táto ORIGINÁLNA SHIAT-SU JAPONSKÁ technika efektívne nabudí a dodá energiu a to iba za 15 minút!

Cieľom

Amma masáže je UVOLNIŤ A NABUDIŤ klienta v priebehu krátkeho času (cca 15 minút) a tým posilniť tok životnej energie. Vykonáva sa formou akupresúry - stimuláciou aku - bodov v meridiánoch pomocou, ktorých sa harmonizujú mozgové hemisféry. Správnou stimuláciou sa docieli nabudenie a rozprúdeniu vlastnej energie v tele klienta.

Postup

Amma masáž sa aplikuje výhradne cez oblečenie a preto je vhodná pre každého bez rozdielu veku. Postup tejto výnimočnej japonskej techniky je precízny a systematický, má svoju dynamiku a štruktúru podľa "japonskej katy" . Počas sedenia sa striedajú sekvencie ukľudňujúce a aktivizujúce. AMMA terapeut pôsobí vlastnou váhou z rôznych pozícii na aku-body. Masíruje sa na hlave, na chrbte v bedrovej časti a krčnej časti chrbtice od ramien až po končeky prstov. Stimuláciou akupresúrnych bodov sa odstraňujú nahromadené energetické blokády a jej prietok krvi sa zosilní.

Pre koho je určená

Využitie a výhodu v nej môžu nájsť zaneprázdnení manažéri, podnikatelia, ale aj zamestnanci vo firmách, študenti, milovníci masáži, matky alebo starší ľuďia. Keďže sa pri nej nevyzlieka je vhodná aj pre hanblivých klientov.

Amma masáž sa môže realizovať priamo v priestoroch klienta (firmy, podujatia, väčšie akcie) tým odpadá čas, ktorý by musel klient stráviť cestou do salónu a späť. Amma masáž si Vás nájde a nemusíte už za ňou chodiť do salónu či centra.

Túto techniku čoraz častejšie využívajú firmy a spoločnosti pre svojich zamestnancov formou benefitov. AMMA masáže sa tak realizujú po dohode s klientom priamo na pracovisku v spoločnosti. Vzhľadom k jej nenáročnosti a schopnosti aplikovať ju kedykoľvek a kdekoľvek sa nazýva laicky “AMMA-masáž do kancelárie.“ Amma masáž sa stáva čoraz viac obľúbenou alternatívou a spestrením aj rôznych večierkov, podujatí, eventov, súkromných alebo firemných akcií. Klienti ju milujú, je veľmi príjemná a hlavne efektívna.

Účinky

Po pôsobení na oblasť krku a chrbta pocítite nielen úľavu, ale hlavne pocit znovu naviazania určitých väzieb. Ľavá hemisféra mozgu sa prepojí s pravou a hlava s telom. AMMA masáž zvyšuje vitalitu organizmu, prebúdza produktivitu, odstraňuje stres, zvyšuje kreativitu a to v krátkom čase. AMMA masáž efektívne pomáha znižovať fyzickú a psychickú únavu a zvyšuje fyzickú pohodu. Predchádza vyhoreniu, zvyšuje koncentráciu, omladzuje a harmonizuje toky energie v tele.

Kontraindikácie

Táto masáž sa nesmie vykonávať pri: užívaní silných liekov, ktoré by napr. obmedzovali v šoférovaní, pokuse o otehotnenie, či v štádiu tehotenstva otvorených zraneniach.

História

Technika Amma masáže vychádza zo starej japonskej tradície nazývanej "An mo - umenie dotyku". Do Japonska za dostala v 8.st. n.l. cez Kóreu, ale jej korene ležia v samotnej čínskej medicíne, ktorá pracuje s umením akupresúry. Modernú podobu 15-minútovej Amma masáže zostavil David Palmer zo San Francisca a jeho žiak Tony Neuman jej tréning zastrešuje v Európe od roku 1996 vo francúzskom inštitúte Touchline. www.touchline.fr

Japonská masáž Amma alebo Anma je akupresúrna (bodová) masáž a znamená upokojiť rukami. V originálnom názve je známa ako An mo a jej základy boli položené v Číne už pred 4000 rokmi. Cez Kóreu sa v 8. storočí dostala do Japonska a odtiaľ sa vydala na západ, kde ju poznáme pod názvom Shia-tsu.

CENA: 17,50 € /30 minút/

AMMA