Lineal

Trvalé odstránenie potenia v podpazuší

odstránenie potenia v podpazuší sa vytvára najčastejšie v miestach ako sú dlane, podpazušné jamky, chodidlá a v oblastí pod prsiami.

Veľká stráta potu môže spôsobovať rôzne zdravotné problémy ako dehydratáciu, zhustnutie krvi, strátu solí, poruchy metabolizmu či obehu. Dochádza k extrémnemu vylučovaniu tekutín, v niektorých situáciach až 1,5 litra vody za hodinu.

Okrem zdravotných potiaží však častokrát ide aj o estetický problém, ktorý môže byť nepríjemný a obmedzujúci samotný komfort človeka.

V našom estetickom centre Vám ponúkame odstránenie potenia v oblasti podpazušia diódovým certifikovaným prístrojom Medart. Ide o deštrukciu potných žliaz pomocou laserového paprsku. Týmto spôsobom nie je možné odstrániť nadmerné potenie v iných oblastiach tela /iba podpazušie/.

Čo je nadmerné potenie /Hyperhidróza/

Nadmerné potenie v oblasti podpazušia je veľmi nepríjemné  pre mužov i ženy všetkých vekových kategórií. Na trhu existujú rôzne spôsoby odstránenia nadmerného potenia, no ani jeden nedosahuje trvalý účinok.

Najbežnejšou metódou je použitie botulotoxínu k dočasnej denervácii potných žliaz. Táto metóda je najčastejšia má však svoje obmedzenia a vedľajšie účinky.

Novšie techniky zahŕňajú použitie laserov pre selektívne tepelné zničenie potných  žliaz v podpazuší. Intradermálne laserové ošetrenie podpazušného nadmerného potenia je relatívne nová technika založená na laserovej lipolýze. 
Naše pracovisko ako prvé v Košiciach začalo používať laserovú lipolýzu v marci 2013.

Priebeh zákroku

Laser asistovaná deštrukcia  axilárnej hyperhidrózy je chirurgický zákrok a vykonáva sa v lokálnej tumescentnej anestézii, kde sú apokrinné žľazy zničené laserovou energiou a odstránené z podpazušia liposukčnou kanylou.
Zástancovia tejto metódy tvrdia, že sa jedná o trvalé riešenie a ďalšou výhodou je, že je minimálne invazívna a bezpečná.

Na našom pracovisku túto metódu vykonávame laserom zn. MedArt 720 (15W),980 nm  laser diodou s použitím optického vlákna 600 um a tupej kanyly.

Tento postup je veľmi jednoduchý, nevyžaduje celkovú anestéziu, väčšinou stačí len malý vpich v podpazuší.  Pacient po zákroku môže pokračovať v bežnej činnosti v priebehu niekoľkých hodín po zákroku. Vedľajšie účinky sú minimálne, pokiaľ ide o bolesti a podliatiny s dlhodobými výsledkami porovnávacích s inými spôsobmi liečby. Úplné uzdravenie zvyčajne trvá 4 až 7 dní.

Výhodou oproti aplikácii botolutoxínom je trvácnosť, ktorá sa odhaduje priemerne na 3 - 4 roky. 

Výsledky 

V štatistikách sa uvádza, že až 70% klientov má trvalo odstránené nadmerné potenie v podpazuší po prvej aplikácii lasera.

U 20% treba vykonať druhé sedenie.

U 10% nie je úspešné ani druhé sedenie.

Cena: 600,00 € (za obe podpazušia)

Trvalé odstránenie potenia v podpazuší
Trvalé odstránenie potenia v podpazuší